Nieuwe jury voor Gouden Strop en Schaduwprijs
Actie om literatuur te promoten: deze zomer Piet Parra-tas vol literatuur in de boekhandel
Kabinet komt belofte na: btw blijft 9% voor cultuur, media en sport

De nieuwe jury’s van De Gouden Strop en de Schaduwprijs zijn bekend. De Gouden Strop jury bestaat uit juryvoorzitter Huub Stapel, Els Roes (Thriller & Zo, recensent VN’s Detective & Thrillergids), Marian van Leth (directeur BiblioNu Venray/Horst), Erik de Vries (recensent VN’s Detective & Thrillergids) en Soraya Vink (thrillerredacteur en recensent bij hebban.nl).
De nieuwe jury van de Schaduwprijs bestaat uit Peter Römer (auteur en nieuwe voorzitter GNM), John Brosens (auteur, GNM bestuur), Isa Maron (auteur, GNM bestuur), Linda Jansma (auteur, GNM lid) en Marian Lerchbaumer (Bibliotheek Kennemerwaard).
Beide prijzen zijn een initiatief van het Genootschap van Nederlandstalige Misdaadauteurs (GNM) en worden aan het begin van de Spannende Boeken Weken campagne uitgereikt.
De Gouden Strop
De Gouden Strop bestaat volgend jaar 31 jaar en is genoemd naar het gelijknamige boek van Joop van den Broek. Aan De Gouden Strop is een geldprijs van € 10.000,- verbonden en een sculptuur van de hand van Marianne van den Heuvel.
De Schaduwprijs
De Schaduwprijs wordt in 2017 voor de 21ste keer uitgereikt. De prijs werd in 1997 ingesteld door het GNM om aankomende schrijvers in het genre te stimuleren. De prijs is vernoemd naar ‘De Schaduw’, de legendarische hoofdpersoon uit de detectiveromans van Havank. De winnaar ontvangt een geldbedrag van € 1.000,- en een kunstwerk van Daan Jippes.
Spannende Boeken Weken
Vrijdag 9 juni start de campagne Spannende Boeken Weken (voorheen Maand van het Spannende Boek). De Zuid-Afrikaanse thrillerauteur Deon Meyer schrijft het Geschenkboek dat gedurende de campagne (tot en met zondag 25 juni) door de boekhandel cadeau gedaan wordt aan haar klanten bij besteding van € 12,50,- aan Nederlandstalige boeken.