In memoriam Esther Scholten

img Terug naar overzicht

Xillan Macrooy wint Hebban • Winq Regenboogprijs met Mensen als zonnen en mensen als manen
img

Nominaties Hebban • Winq Regenboogprijs 2026 bekend
img
Esther Scholten (foto door Bas van Hattum)

Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van onze collega Judith Esther Scholten. Esther overleed op 28 juli aan een hartstilstand.

Esther Scholten was een geliefde en gewaardeerde collega voor velen – authentiek, hartelijk, warm, betrokken, humorvol en gedreven. Met haar liefde voor kunst, cultuur en literatuur was zij een onmisbare kracht en een bron van kennis in het boekenveld.

Esther was sinds 2006 in dienst bij de CPNB, een betrekking die ze sinds 2015 combineerde met het directeurschap van De Best Verzorgde Boeken. In 2021 ging zij als freelancer aan de slag in de culturele sector en bij de CPNB. Vanaf 2024 was zij ook programmamanager bij kennis- en innovatieplatform KVB Boekwerk.

Na haar studie Kunstgeschiedenis aan de VU Amsterdam werkte Esther negen jaar als projectleider in het museale veld. Bij de CPNB begon zij als projectleider van de Boekenweek en de Maand van het Spannende Boek. Vervolgens werd zij hoofd Denken en later adjunct-directeur. De laatste jaren was zij hoofd Externe Betrekkingen. Zij stond onder andere aan de basis van de Poëzieweek, Boekenweek voor Jongeren en Lentekriebels. Ook waarborgde zij de aandacht voor poëzie in de campagnes van de CPNB.

We leven mee met Esthers echtgenoot, familie en vrienden. Esther heeft zoveel betekend voor de CPNB. We zullen haar aanstekelijke lach, haar hartverwarmende knuffels en haar wijsheid vreselijk missen.

Condoleanceregister
Je kunt je medeleven en persoonlijke herinneringen delen in het online condoleanceregister.

Volgend Artikel

Xillan Macrooy wint Hebban • Winq Regenboogprijs met Mensen als zonnen en mensen als manen

img img

Blijf op de hoogte
van het laatste nieuws

Meld je aan voor de nieuwsbrief

img