Kinderboekenambassadeur Rian Visser maakt gedicht tegen de zomerleesdip
Longlist Hebban Debuutprijs 2026 bekend
Wereldboekendag gevierd met ‘Boekje open’ van Ted van Lieshout
Het is zomervakantie en kinderen zijn lekker vrij van school. Maar ze lezen dan vaak minder, wat kan leiden tot een ‘zomerdip’ of terugval in de leesvaardigheid. Kinderboekenambassadeur en dichter Rian Visser nodigt kinderen uit tot een duik in een boek. Janneke Ipenburg maakte de vrolijke illustratie voor deze ansichtkaart. Vanaf 6 augustus in de Boomerangrekken in heel het land.
Duik
De zomer is lang.
Je verveelt je kapot.
Kom mee.
Vecht met een slang,
verdwaal in een grot.
Duik, duik, duik!
Nee, niet in zee.
Duik in een boek.
Verover een fort.
Merk je het?
De zomer is
veel te kort.
Rian Visser (1966) is dichter en kinderboekenschrijver. Zij schrijft humoristische en spannende kinderboeken, die perfect aansluiten bij de leefwereld van kinderen. Bekende boeken van haar zijn Blitz!, Robotoorlog, De wedstrijd van Schildpad en Haas en Nippertje. In 2022 won ze een Zilveren griffel en Gouden Poëziemedaille voor Alle wensen van de wereld.
Rian Visser is Kinderboekenambassadeur 2024-2026. Haar focus ligt bij het bevorderen van lezen en voorlezen in het algemeen: ‘Laat weten dát je leest en wát je leest. Laat van je lezen!’
Janneke Ipenburg (1979) studeerde theatervormgeving, maar vond al snel de liefde voor prentenboeken. Ze schreef en illustreerde Het Taalmonster van Kaat, Voor altijd bij jou en Het Feest en werkte samen met diverse auteurs. Onder andere met Rian Visser met wie ze samen de bundel Het is een zachte dag vandaag maakte.
Achtergrond: Het stimuleren van zomerlezen kan achterstanden helpen voorkomen.